banner

سرویس‌ها

سرویس‌های دیده‌نگار هوش نو، سیستم‌های نظارت تصویری را هوشمند می‌کند و این امکان را فراهم می‌کند تا تشخیص عوامل خطرآفرین و جست و جو برای اتفاقات معین، به صورت خودکار انجام پذیر شوند.

تشخیص هویت از روی چهره

فناوری تشخیص هویت از روی چهره ویژگی‌های منحصر به فرد صورت افراد را برای تشخیص هویت افراد هم به صورت زنده و هم در تصاویر ضبط شده بررسی می‌کند. این فناوری کاربردهای متعددی در تامین امنیت دارد.

در اینجا به بعضی از کاربردهای سرویس‌های شناسایی چهره و تشخیص هویت از روی چهره اشاره می‌شود:

 1. شناسایی فردی که تحت تعقیب است یا فردی که سابقه دزدی از مغازه‌ها را دارد کمک زیادی به تامین امنیت می‌کند. فرودگاه‌ها می‌توانند از سرویس تشخیص چهره برای شناسایی افراد ممنوع الخروج هستند یا ممنوعیت پرواز دارند استفاده کنند. همچنین، سیستم تشخیص هویت می‌تواند برای ممانعت از ورود افراد متفرقه به مناطق محدود شده استفاده شود.
 2. بانک‌ها می‌توانند استفاده‌های متعددی از سیستم‌های تشخیص چهره انجام دهند. انجام پرداخت‌ها و انتقال‌های مالی آنلاین، ورود به اکانت‌ها، و استفاده از دستگاه‌های ATM بدون استفاده از رمز بعضی از کاربردهای تشخیص چهره در بانک‌ها هستند. به علاوه، باز کردن قفل گوشی با استفاده از سیستم تشخیص چهره از کاربردهای رایج آن است.
 3. پلیس و نیروی‌های برقرار امنیت می‌توانند از این سرویس برای شناسایی افراد مجرم در تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های امنیتی استفاده کنند. این سرویس فرآیند تحقیق نیروهای پلیس را سرعت می‌بخشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کارکردهای این سرویس، با ما تماس بگیرید.

شمارش افراد

سرویس شمارش افراد مبتنی بر هوش مصنوعی با زیر نظر داشتن ورود و خروج افراد به مغازه، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. همچنین، این سرویس می‌تواند در کنترل کردن تعداد مشتریانی که همزمان در یک مغازه هستند استفاده شود.

در اینجا به چند سودی که سرویس شمارش افراد برای کسب و کارها دارد اشاره می‌شود:

 1. این سرویس رفت و آمد مشتریان را به یک مغازه بررسی می‌کند. از این طریق می‌توان ساعات شلوغی مغازه را شناسایی کرد، کارکنان را مدیریت کرد، و نتایج سیاست‌های فروش اجرا شده را بررسی کرد.
 2. برای رعایت اصول بهداشتی در زمان همه گیری ویروس کرونا، بهتر است که تنها تعداد مشخصی از افراد به طور همزمان در یک مکان باشند. برای این کار، سرویس شمارش افراد می‌تواند به صورت هوشمندانه تنها به تعداد مشخصی از افراد اجازه ورود به یک مکان را بدهد.
 3. سرویس شمارش افراد مبتنی بر هوش مصنوعی از تصاویر دوربین‌های نظارتی معمولی استفاده می‌کند و به همین دلیل برای بهره بردن از قابلیت‌های آن نیازی به خرید دستگاه‌ها یا ابزارهای اضافی نیست. با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید

شناسایی و تشخیص اشیا

سرویس شناسایی اشیا یکی از تکنولوژی‌های پایه برای بسیاری از سرویس‌های دیگر نظیر شناسایی کلاه ایمنی، تشخیص وسایل نقلیه، و.. است.

در ادامه با کاربرد این سرویس بیشتر آشنا می‌شوید:

 1. سیستم شناسایی اشیا این قابلیت را دارد که با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق محل اشیا مشخص را تشخیص داده و ماهیت آن را مشخص کند. به این ترتیب می‌توان در لحظه شی مشخصی را از طریق دوربین‌های نظارتی تشخیص داد و با توجه به قوانین مربوطه، مانع از ورود آن شی به محل مورد نظر شد یا اجازه ورود به آن داد.
 2. در تصاویر زنده یا آرشیو شده که توسط دوربین‌های نظارتی ضبط می‌شوند، می‌توان به راحتی فردی را که شی مشخصی با خود حمل می‌کند شناسایی کرد (مثلا مردی که کیف سبز رنگ دارد). از این قابلیت می‌توان در جست‌وجوهای پلیس برای شناسایی فرد مورد نظر با توجه به ویژگی‌های ظاهری، استفاده کرد.
 3. همانطور که در بالا اشاره شد، سرویس شناسایی اشیا به عنوان یک فناوری پایه در بسیاری از سرویس‌ها استفاده می‌شود. به همین ترتیب، کاربردهای ذکر شده تنها بخشی از کاربردهای متعدد این سرویس در برقراری امنیت و ایمنی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قابلیت‌های این سرویس با ما تماس بگیرید.

شناسایی آتش

به غیر از تهدیدی که برای سلامتی ایجاد می‌کند، آتش سوزی باعث خسارات مالی جبران ناپذیر و صدمه به شهرت یک کسب و کار می‌شود. همه این عوامل باعث می‌شوند حوادث آتش‌سوزی قاتل یک کسب و کار باشند.

سرویس شناسایی آتش مبتنی بر هوش مصنوعی به دلایل زیر مفید است:

 1. آتش می‌تواند خیلی سریع از کنترل خارج شود، بنابراین واکنش سریع نسبت به آن مهم است. شناسایی آتش مبتنی بر هوش مصنوعی قادر است در مراحل اولیه حریق را تشخیص داده و آتش نشانان را از این امر مطلع کند.
 2. فناوری تشخیص آتش از الگوریتم های یادگیری عمیق برای تشخیص در لحظه آتش سوزی استفاده می‌کند. این تشخیص با استفاده از فیلم‌هایی که توسط دوربین‌های مداربسته ضبط می‌شوند انجام می‌شود.
 3. فناوری تشخیص آتش می‌تواند روند اطفای حریق را در همه مناطق در معرض آتش‌سوزی نظیر پالایشگاه‌ها، کارخانه، منازل و غیره را تسریع کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات اطفای حریق با ما تماس بگیرید.

محو کردن صورت

یکی از دغدغه‌های مهمی که برای استفاده از هوش مصنوعی و تصاویر دوربین‌های نظارتی وجود دارد، جلوگیری از حریم خصوصی افراد است. با استفاده از فناوری محو کردن صورت، می‌توان نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد را رفع کرد.

در ادامه با اهمیت سرویس محو کردن صورت و نحوه عملکرد آن آشنا می‌شوید:

 1. در تصاویری که توسط دوربین‌های نظارتی به منظور حفظ ایمنی یا امنیت ضبط می‌شوند افراد متفرقه زیادی وجود دارند. ضبط شدن و در دسترس قرار گرفتن بدون اجازه تصاویر این افراد منجر به سلب آرامش مردم در مکان‌های عمومی می‌شود. از طرفی، این کار در بسیاری از کشورها خلاف قوانین حساب می‌شود و پیگرد قانونی دارد. به همین دلیل پیدا کردن راهی براش فاش نشدن هویت این افراد امری الزامی است.
 2. این سرویس از فناوری شناسایی چهره مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند. برای اجرای محو کردن صورت، ابتدا فناوری شناسایی چهره محل صورت افراد را تشخیص داد، و بعد به صورت زنده و در لحظه لایه‌ای مات روی تصویر صورت فرد ایجاد می‌کند تا او را غیرقابل شناسایی کند.
 3. اگر به حفظ حریم خصوصی افراد پایبند و علاقه‌مند هستید، این سرویس محو کردن چهره افراد در تصاویر را ممکن کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد این سرویس و کاربردهای آن، با ما تماس بگیرید.

شناسایی خشونت و رفتارهای نامتعارف

رصد کردن رفتارهای غیرعادی و رفتارهای خشونت‌آمیز امری بسیار چالش برانگیز برای ناظران دوربین‌های امنیتی است. با استفاده از فناوری هوش مصنوعی این امکان به وجود آمده است که این رفتارها به صورت اتوماتیک تشخیص داده شوند. به این طریق نیروهای حفظ امنیت به راحتی قادر به رسیدگی به رفتارها می‌شوند.

در ادامه به این اشاره می‌شود که چرا سرویس‌های شناسایی رفتار غیرعادی و خشونت مهم هستند و چه کاربردهایی دارند:

 1. سرویس شناسایی رفتار غیرعادی رفتارهایی از قبیل دزدی، حمله‌ی مهاجمان به یک محل، و.. را در حال اتفاق افتادن شناسایی کرده و به گاردها اطلاع می‌دهد. به این طریق نیروهای حفاظت فرصت بیشتری را برای پاسخ‌دهی مناسب پیدا می‌کنند.
 2. هنگامی که رخدادی مانند دزدی یا حمله مسلحانه به یک محل (مثلا بانک) اتفاق می‌افتد، معمولا کسانی که در محل حادثه حضور دارند امکان خبر کردن نیرو‌های پلیس را ندارند. سیستم شناسایی رفتارهای غیرعادی، نه تنها قادر به شناسایی این وقایع می‌باشد، بلکه این قابلیت را دارد تا در لحظه به نیروهای امداد برای کمک‌رسانی خبر دهد.
 3. در برخی مکان‌ها حساسیت بیشتری نسبت به خشونت و دعوا وجود دارد. برای مثال دعوای بین دانش آموزان در مدارس می‌تواند باعث آسیب‌های جدی به دانش‌آموزان شود که مسئولیت سنگینی را به عهده مدیران مدارس می‌گذارد. در زندان‌‍‌ها نیز ممکن است دعواهای کوچک تبدیل به شورش‌های بزرگ شوند. بنابراین رسیدگی به موقع به این رفتارها در بعضی مکان‌ها نیازمند توجه ویژه‌ است.

شناسایی دود

دود نشانه‌ای از حوادث خطرناک است. مناطقی که ریسک انفجار و آتش‌سوزی در آن‌ها بالاست، باید برای جلوگیری از این حوادث نسبت به هشدارهای شناسایی دود هوشیار باشند.

سیستم شناسایی دود مبتنی بر هوش مصنوعی به دلایل زیر نسبت به سرویس‌هایی که دود را با استفاده از سنسور شناسایی می‌کنند، برتری دارند:

 1. سیستم‌های تشخیص دود معمول، در معرض اشتباه و تولید هشدارهای کاذب هستند. این هشدارهای کاذب تکرار شونده حساسیت افراد را نسبت به آن‌ها کاهش می‌دهد و آسیب‌پذیری را در برابر این حوادث افزایش می‌دهد.
 2. سرویس شناسایی دود مبتنی بر هوش مصنوعی از تصاویر دوربین‌های نظارتی برای تشخیص دود استفاده می‌کند نه از سنسورها. به همین دلیل مانند سیستم‌های که از سنسور استفاده می‌کنند در معرض هشدارهای کاذب نیستند.
 3. سرویس‌های شناسایی دود ما از دوربین‌های مداربسته‌ی معمولی که در اکثر مکان‌های عمومی موجودند استفاده می‌کنند. به همین دلیل برای استفاده از آن‌ها نیازی به خریداری ابزارهای دیگر نظیر سنسور نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس شناسایی دود، با ما تماس بگیرید.

شناسایی کلاه ایمنی

آسیب به سر ممکن است باعث مرگ یا جراحت‌های غیرقابل جبرانی شود که ممکن است فرد آسیب‌دیده را برای باقی عمر از کار کردن بیاندازد. بهترین راه برای پیشگیری از چنین آسیب‌هایی پوشیدن کلاه ایمنی است.

در اینجا می‌توانید ببینید فناوری شناسایی کلاه ایمنی چگونه به برقراری ایمنی کمک می‌کند:

 1. از آنجایی که حوادث ناگوار تنها یک بار در زندگی اتفاق می‌افتند و جراحت‌های ناشی از رعایت نکردن اصول ایمنی دایما اتفاق نمی‌افتند، کارکنان ممکن است این حوادث را جدی نگیرند و کلاه ایمنی نپوشند. سیستم شناسایی کلاه ایمنی می‌تواند تشخیص دهد که آیا افراد کلاه ایمنی می‌پوشند یا خیر.
 2. پوشیدن کلاه ایمنی بخشی از اصول ایمنی در کارخانه‌ها، ساختمان‌های در حال ساخت، و.. است. گاهی پوشیدن کلاه ایمنی تنها در مناطق مشخصی الزامی است. با همراهی سرویس منطقه محدود، می‌توان کلاه ایمنی پوشیدن افراد را در مناطقی که خطر آسیب سر بیشتر است، شناسایی کرد.
 3. راندن وسایل نقلیه‌ای مانند موتور و دوچرخه همیشه با ریسک آسیب به سر همراه است. سرویس شناسایی کلاه ایمنی برای چک کردن کلاه ایمنی پوشیدن رانندگان این وسایل در مناطق شهری هم استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس شناسایی کلاه ایمنی با ما تماس بگیرید.

منطقه محدود

به دلایل ایمنی و امنیتی، تنها تعداد مشخصی از افراد اجازه ورود به مناطق مشخص شده را دارند. می‌توان سرویس‌هایی نظیر تشخیص چهره و شناسایی افراد را برای نظارت اتوماتیک بر این مناطق محدود شده استفاده کرد.

در ادامه اطلاعات بیشتری را در رابطه با سرویس مناطق محدود پیدا می‌کنید:

 1. تکنولوژی شناسایی افراد از الگوریتم‌های یادگیری عمیق استفاده می‌کند تا افرادی که وارد یک مکان می‌شوند را شناسایی کند. این تکنولوژی کنترل ورود افراد به مناطق محدود شده را بدون استفاده از نگهبان ممکن می‌کند.
 2. سیستم تشخیص هویت از روی چهره، صورت افراد را با تصاویری که از قبل به سیستم داده شده است مقایسه می‌کند و تنها اجازه ورود افراد مشخصی را به منطقه محدود می‌دهد.
 3. بانک‌ها، آزمایشگاه‌ها، اتاق مدیران، و مناطق حساس دیگری که تعداد رفت و آمدها به آن‌ها باید محدود باشد، از سرویس منطقه محدود برای کنترل رفت و آمد‌ها استفاده می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

تشخیص وسایل نقلیه

این سرویس هم توانایی تشخیص محل وسایل نقلیه را در تصویر دارد و هم می‌تواند ویژگی‌های انواع وسایل نقلیه (نظیر اتومبیل، اتوبوس، دوچرخه) را به صورت اتوماتیک با استفاده از تصاویر دوربین‌های نظارتی تشخیص دهد.

در اینجا به کاربردهای گوناگون سرویس شناسایی وسایل نقلیه اشاره می‌شود:

 1. سرویس شناسایی وسایل نقلیه می‌تواند برای شناسایی تعداد اتوموبیل‌ها در یک خیابان استفاده شود و از این طریق برای کنترل ترافیک در مناطق شهری کاربرد دارد. همچنین، از این سرویس می‌توان برای کنترل اتومبیل‌هایی که وارد یک مجموعه (نظیر مجتمع‌های مسکونی) می‌شوند استفاده کرد.
 2. شناسایی ویژگی‌های گوناگون یک وسیله نقلیه (نظیر رنگ، مدل، و غیره) این امکان را می‌دهد تا با استفاده از سرویس شناسایی وسایل نقلیه، وسایل نقلیه مشخص ردیابی شوند. بنابراین، نیروی انتظامی یا نیروهای برقراری امنیت می‌توانند از این سرویس برای ردیابی خودروهای تحت تعقیب استفاده کنند.
 3. این سرویس توانایی شناسایی وسایل نقلیه در تصادف‌ها را نیز دارد و برای پیگیری خسارت‌های ایجاد شده استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای آن می‌توان به کمک کردن در روند تحقیقات پلیس در موارد نظیر دزدی، ورود غیرمجاز به حریم‌های خصوصی و.. اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این سرویس با ما تماس بگیرید.

حوزه‌های تخصص

سرویس‌های هوش‌نو برای طیف گسترده‌ای از کسب وکارها، از نیروگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فروشگاه‌ها گرفته تا پروژه‌های در حال ساخت قابل استفاده است. کسب و کارهای اصلی که می‌توانند از سرویس‌های هوش نو استفاده کنند شامل موارد زیر می‌شوند:

با ما در ارتباط باشید

 • ایمیل: info [at] didehnegargroup.com
 • تلفن: ۸۸۲۱۰۹۸۷-۰۲۱
 • آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، کوچه نرگس، پلاک 1، طبقه سوم