banner

چرا هوش نو؟

در حال حاضر برخی از دوربین‌های نظارتی، به فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی در سطح بسیار ابتدایی نظیر تشخیص وقایع مجهز هستند. شرکت دیده‌نگار هوش نو سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در سطوح بسیار پیشرفته‌تری برای تامین امنیت و ایمنی ارائه می‌دهد.

شرکت دیده‌نگار هوش‌نو با قراردادن ماژول‌های پردازشی کنار دوربین‌های سیستم‌های نظارتی، امکان شناسایی هوشمند در لحظه و سریع آنچه در این تصاویر رخ می‌دهد را فراهم کرده است. به این ترتیب، دوربین‌های نظارتی دیگر تنها برای ذخیره‌سازی اطلاعات به کار برده نمی‌شوند، بلکه به گونه‌ای هوشمند می‌شوند که گویا یک فرد ناظر، با قابلیت‌های پیشرفته برای نظارت، دائماً پشت این دوربین‌ها قرار دارد و همه چیز را رصد می‌کند. در این حالت، هرگونه رخدادی که ایمنی و امنیت را در معرض خطر قرار می‌دهد فورا شناسایی می‌شود و هشدارهای مربوطه فعال می‌شوند. با توجه به استفاده این سیستم‌ها از فناوری یادگیری عمیق، با گذر زمان سیستم ارتقا پیدا می‌کند و عملکرد سریع‌تر و بهتری در تشخیص رخدادهای خطرناک پیدا می‌کند.

درباره ما

شرکت دیده‌نگار هوش نو در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در سیستم‌های نظارتی فعالیت دارد. به همین منظور، سرویس‌هایی را مبتنی بر فناوری‌های هوش مصنوعی ارائه می‌دهد که سیستم‌های نظارتی موجود را هوشمند کرده و قابلیت‌های آن‌ها را برای رصد کردن حوادث و نظارت بر ایمنی به میزان قابل توجهی ارتقا می‌بخشد. آنچه سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت دیده‎‌نگار هوش نو را متمایز می‌کند، استفاده این شرکت از پردازنده‌های کوچکی است که در محل عمل پردازش اطلاعات را انجام می‌دهند. در این حالت دیگر نیازی به استفاده از پردازنده‌های قوی و گرانقیمت در پلتفورم‌های خارج از محل (نظیر پردازش ابری) ندارند. شرکت دیده‌نگار هوش‌نو موفق شده است ارتقای سیستم‌های امنیتی را با بالاترین سرعت و دقت، و کمترین قیمت ممکن کند.

حوزه‌های تخصص

سرویس‌های هوش‌نو برای طیف گسترده‌ای از کسب وکارها، از نیروگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فروشگاه‌ها گرفته تا پروژه‌های در حال ساخت قابل استفاده است. کسب و کارهای اصلی که می‌توانند از سرویس‌های هوش نو استفاده کنند شامل موارد زیر می‌شوند:

محدودیت‌های نظارت تصویری مبتنی بر انسان

در حال حاضر، دوربین‌های نظارتی عملا به وسیله‌ای برای ذخیره تصاویر جهت مراجعه پس از بروز حادثه تبدیل شده‌اند. به دلیل این که برای نظارت بر یک مکان دوربین‌های متعددی استفاده می‌شوند، نیروهای انسانی توان بررسی دقیق هریک از تصاویر را ندارند. محدودیت‌های قابلیت‌های نیروهای انسانی نظیر نوسان دقت، دامنه توجه محدود، ناتوانی در توجه همزمان به تصاویر متعدد، تاثیرپذیری از عوامل محیطی و عواملی نظیر خستگی، مشغله‌های فکری و.. کیفیت و دقت سیستم‌های نظارتی موجود را تضعیف کرده و برقراری امنیت را دچار چالش‌هایی کرده است.

راه حلی که شرکت دیده نگار هوش نو برای رفع این محدودیت‌ها ارایه می‌دهد، استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی برای هوشمندسازی سیستم‌های نظارتی، افزایش دقت آن‌ها و کاهش وابستگی به نیروهای انسانی است.

با ما در ارتباط باشید

  • ایمیل: info [at] didehnegargroup.com
  • تلفن: ۸۸۲۱۰۹۸۷-۰۲۱
  • آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، کوچه نرگس، پلاک 1، طبقه سوم